Piszą dla nas

Madame to grono fajnych ludzi  dobrze piszących specjalistów-praktyków, z różnych dziedzin i w różnym wieku.

 

Magdalena Zdrenka-Ciałkowska

Magdalena Zdrenka-Ciałkowska

Kierowniczka zamieszania, kobieta dynamit, pasjonatka stylowych wnętrz w nowojorskim klimacie. Pewnego dnia, wstając z łóżka, postanowiła wydawać własny magazyn. Właśnie realizuje to postanowienie.

Miłosz Brzeziński

Miłosz Brzeziński

Konsultant biznesowy, prowokacyjny interpretator zjawisk psychologicznych w biznesie, inspirator współpracujący z rynkiem biznesowym na całym świecie, wykładowca akademicki.

 

Jacek Rozenek

Jacek Rozenek

Trener nowej generacji, aktor i coach najtęższych głów biznesu. Specjalista z dziedziny przywództwa, rozwoju osobistego i prezentacji. Instruktor II st. Wschodnich Sztuk Walki. Stworzył program szkolenia i coachingu dla kadry menedżerskiej wielu firm. 

Wojtek Kalarus

Wojtek Kalarus

Ma 46 lat. Aktor i reżyser. Od początku związany z Nowym Teatrem Krzysztofa Warlikowskiego w Warszawie. Ojciec pięcioletniej Marii

Piotr Bucki

Piotr Bucki

Strateg, researcher, badacz trendów oddany idei copyleft i kulturze remiksu. Tworzy strategie marketingowe i komunikacyjne dla krajowych i zagranicznych klientów. Wykładowca i opiekun merytoryczny. Według Piotra nie ma skuteczniejszej metody działania niż po prostu działać.

Jakub Żulczyk

Jakub Żulczyk

Pisarz, publicysta, scenarzysta. Zadebiutował w 2006 roku przygodową powieścią o miłości, „Zrób mi jakąś krzywdę”. Za swoją ostatnią powieść, „Ślepnąc od świateł”, otrzymał nominację do Paszportu Polityki. Felietonista „Elle”, „Wprost”, „Przekroju”, „Dziennika” oraz „Exklusiva”. Publikował również w „Playboyu”, „Tygodniku Powszechnym”, „Lampie”, „Ha!Arcie” oraz „Notesie na sześć tygodni”. Współprowadził programy telewizyjne i radiowe.

Alicja Janosz

Alicja Janosz

Wokalistka i autorka piosenek.Od 7 lat współpracuje z zespołem HooDoo Band oraz koncertuje z własnym projektem retro-pop, sygnowanym jej imieniem i nazwiskiem. Autorka bloga alicjajanosz.blogspot.com i twórczyni hand-made. 

Roman Rogowiecki

Roman Rogowiecki

Polski dziennikarz zajmujący się show biznesem, publicysta (min dla tygodnika Billboard), wieloletni prezenter Radiowej Trójki, Radiowej Jedynki, DJ, menedżer polskich gwiazd i organizator koncertów zagranicznych gwiazd w Polsce. Twórca wielu programów TV o tematyce muzycznej lub filmowej, przeprowadził wywiady z pond 100 największymi gwiazdami Hollywood, współtwórca dokumentu na DVD o F. Chopinie w narracji Iana Gillana z Deep Purple pt. “Chopin by Ian Gillan” oraz dokumentu DVD z wypowiedziami 32 światowych gwiazd na temat Polski pt. ”Polska? Tak!”. Był dyrektorem ds. artystycznych TVP1, zorganizował festiwal w Opolu 2009, który miał rekordową oglądalność.

Jan Mela

Jan Mela

Urodził się 30 grudnia 1988 r. w Gdańsku. W 2002 r.,w wieku 13 lat, w wyniku wypadku stracił podudzie lewej nogi i prawe przedramię. W 2004 r. razem z Markiem Kamińskim zdobył oba bieguny polarne. Następnie był na Kilimandżaro, Elbrusie, wspinał się na El Capitan i przebiegł nowojorski maraton. Założyciel fundacji "Poza Horyzonty" pomagającej osobom po amputacjach. Od kilku lat prowadzi szkolenia motywacyjne dla firm. W wolnych chwilach podróżuje autostopem, robi zdjęcia w pustostanach, szyje na maszynie i chodzi na slackline. Poszukiwacz przygód i siebie samego.

Izabella Jarska

Izabella Jarska

Izabella Jarska - Pisarka, dziennikarka, pisze o kulturze (ale nie tylko), specjalizuje się wywiadach. Prowadzi także spotkania autorskie. Autorka zbioru satyrycznych felietonów "Kot, jaki jest, każdy widzi". Współautorka wywiadów do przewodnika "Polska na filmowo" Marka Szymańskiego oraz autorka tekstu do książki Anny Orłowskiej "Z miłości do makijażu".

Monika Zygmunt-Jakuć

Monika Zygmunt-Jakuć

Prawnik, Dyrektor Zarządzający firmy szkoleniowo-wdrożeniowej „bez owijania”. Ceniony wykładowca i szkoleniowiec. Każdego dnia udowadnia, że o prawie można mówić prosto i zrozumiale.

Marek Rożalski

Marek Rożalski

Od 25 lat trener, coach, wykładowca. Pracuje z myślą o pobudzaniu do działania i wydobywaniu z ludzi najlepszych umiejętności. Prowokator dobrych zmian, który w swoim dorobku trenerskim ma tysiące zainspirowanych ludzi. Uczy przyjaźni w biznesie, promując działania rynkowe, w których opłaca się dbać o ludzi. Jako jeden z niewielu trenerów w Polsce, szkoląc - obala zużyte schematy i stereotypy. Przez odważnych chętnie zapraszany do współpracy, z uwagi na niekonwencjonalne metody pracy.

Jacek Górecki

Jacek Górecki

Dziennikarz. Dramaturg. Kurator wystawy Swinarski w Dramatycznym w warszawskim Teatrze Dramatycznym. Współpracował z m.in.: K MAG Magazine, Pride czy La Vie. Finalista konkursu Metafory Rzeczywistości na najlepszą sztukę teatralną 2014 roku. W życiu ciągle stawia sobie pytanie – co wybrać: film czy teatr? Odpowiedzi nie znajduje...

Paweł Tkaczyk

Paweł Tkaczyk

Jak sam twierdzi – zarabia na życie opowiadaniem historii. Buduje silne marki – pracuje m.in. z Agorą, Grupą Allegro, wieloma mniejszymi firmami. Doradza startupom i innym przedsiębiorstwom – jako mentor np. podczas Startup Weekend czy Startup Fest. Dzieli się wiedzą – pisze blog o budowaniu marki, popełnił dwie książki: „Zakamarki marki” i „Grywalizacja”, prowadzi szkolenia z marketingu, brandingu, social media… Kocha literki niemal w każdej – poza Comic Sans – formie.

Jakub B. Bączek

Jakub B. Bączek

Encyklopedycznie mówiąc: przedsiębiorca, założyciel firmy STAGEMAN, pisarz i podróżnik. Mówiąc wprost: zwykły facet, który znalazł pomysł za milion Euro i miał jaja, by go samodzielnie od zera zbudować.Prowadzi jbbcoaching.pl. 

Marcin Zawada

Marcin Zawada

Dziennikarz interesujący się polityką, ekonomią i historią. Twórca i prowadzący kilku programów telewizyjnych. Wcześniej radiowiec. Obecnie współpracownik Telewizji Polskiej i redaktor naczelny portalu miastopoznaj.pl. Nieustannie stara się udowadniać, że informacja nie musi być nudna. Wykładowca akademicki. Poznaniak na emigracji.

Agata Lorenczewska

Agata Lorenczewska

Na co dzień zaraża uśmiechem, optymizmem i otwartością na świat.  Rozwój to jej drugie imię. Trener biznesu, specjalista ds. szkoleń, Trener Wewnętrzny, a od święta wykładowca akademicki.    

Anna Nowacka

Anna Nowacka

Manager rozwojowy we francuskiej agencji Étoile Rouge (www.etoilerouge.fr), która tworzy wizerunek marek oparty na synergii między Handlem, Sztuką i Kulturą. Specjalizuje się w przemyśle modowym, kosmetycznym, spożywczym marek premium, starając się wplatać socjologię konsumpcji, historię sztuki w strategię marki. Ukończyła studia magisterskie z Historii Literatury oraz Handel Zagraniczny w Paryżu. Wielbicielka Witolda Gombrowicza.

Kinga Marszał-Norsworthy

Kinga Marszał-Norsworthy

Politolożka i dziennikarka z wykształcenia, mama z powołania, z zamiłowania organizatorka wszystkich i wszystkiego. Nie lubiąca starych filmów, miłośniczka dobrego chardonnay. Współpracuje trochę z mediami, trochę ze światem dyplomacji. Z urodzenia poznanianka, życie spędza w magicznym i tajemniczym Nowym Jorku, z którego śle energetycznego bloga „Pocztówki z Metropolis”.

Joanna Maria Hawryluk

Joanna Maria Hawryluk

Kulturoznawca, teatrolog, miłośniczka kultury francuskiej. W Étoile Rouge, które jest dla niej swoistym laboratorium sztuki, miejscem szczególnym, dba o aspekt kulturowy tworzonych kampanii.

Karo Akabal

Karo Akabal

Licencjonowany sex-coach, założycielka pierwszej w Polsce Sex & Love School, a także Sex & Love TV. Propagatorka pozytywnej seksualności. Trenerka przyjemności i efektywnej komunikacji w relacjach intymnych. www.KaroAkabal.pl

Małgorzata Lorenczewska

Małgorzata Lorenczewska

Pracuje jako marketingowiec w branży rozrywkowej w Gdyni. Social media to jej konik, uzależniona od facebooka i instagrama. Jednak to muzyka jest jej prawdziwą miłością. Nie spełniona wokalistka, skrzypaczka i gitarzystka, która zajmuje się organizowaniem koncertów wielkich artystów. Kocha dobre brzmienie i promuje nowe dźwięki.

Joanna Misztela

Joanna Misztela

Projektantka mody, stylistka i blogerka. Wieloletni wykładowca projektowania mody między innymi w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie, obecnie w Akademii Makijażu Mokotowska. Prowadzi indywidualne kursy z projektowania dla profesjonalistów oraz pasjonatów mody. W codziennej pracy doskonale łączy projektowanie komercyjne z kreowaniem nowych trendów w kolekcjach autorskich. Projektuje kolekcje użytkowe dla firm i kostiumy teatralne. Realizuje liczne projekty dla klientów indywidualnych.

Łukasz Łosiewicz

Łukasz Łosiewicz

Lat 31, stylista, właściciel butiku NooNah.Od zawsze w ciuchach. Najpierw w korporacjach, a od 4 lat na własny rachunek. Prowadzi kultowy butik vintage w Poznaniu. W życiu cyniczny, empatyczny w pracy. Nie ma czasu na życie. Żyje pracą.

Michał Ebert

Michał Ebert

Jego wielką pasją jest sport, który pod różnymi postaciami zawsze towarzyszy mu w życiu. Od kilku lat ma ogromną przyjemność być wziętym komentatorem sportowym. Jest również na dobrej drodze do spełnienia wielu innych marzeń i m.in. nazwania siebie kiedyś z dumą filologiem klasycznym i licencjonowanym pilotem.

Joanna Herstowska

Joanna Herstowska

Dziennikiarz z wykształcenia. Zawodowo uwielbia organizować imprezy, a prywatnie życie wszystkim dookoła. Ciągle sie przemieszcza, szukajac swojego raju na ziemi, zmienia miejsca do życia, marząc, że kiedyś wróci do Polski.    

Mateusz Kerzand

Mateusz Kerzand

Filozofista i etatowy rezoner akademicki, darmozjad-humanista ze sfory budżetowej. Archiwista starych morałów, doradca i masażysta etosów. Podglądacz gnuśności, piewca małych cnót, hedonolog. Przeciwnik etycznego patosu i moralnego wzdęcia. 

Ewa Jurkowska-Brzozka

Ewa Jurkowska-Brzozka

Dzięki kierunkowi studiów, który ukończyła (historia sztuki) i pracy, której jest wierna od dziesięciu lat może legalnie bujać w obłokach. Dla najciekawszego i najprężniej rozwijającego się festiwalu filmowego w Polsce pomaga organizować wystawy, redaguje katalog i robi mnóstwo innych rozmaitych rzeczy (jak czyszczenie obrazów świeżo wypieczonym chlebem, czy przeciągnięcie wybitnej francuskiej aktorki po najlepszej kolekcji sztuki nowoczesnej w Polsce). W życiu prywatnym matka trójki rozbrykanych dzieci, które zarażają ją pozytywną energią i uczą, jak kreatywnie wykorzystać każdą tak zwaną „wolną chwilę”.

Maciej Staniszewski

Maciej Staniszewski

Relacjami męsko-damskimi zajmuje się nieprzerwanie od sześciu lat. Od ponad roku zawodowo prowadzi szkolenia dla kobiet i mężczyzn z zakresu uwodzenia oraz budowy związków. Autor książki "My. Mężczyźni".

 Ania Ankh Kwiatkowska

Ania Ankh Kwiatkowska

Muzyka rodzi się każdego dnia, a najlepiej jak na starych, czarnych płytach, w myśl zasady „back to the roots”. Melomanka, fotografka, wielbicielka pięknych rzeczy, weganka, pochłaniaczka nowinek muzycznych wszelkimi możliwymi zmysłami.

    

Mateusz Jaszak

Mateusz Jaszak

Zanurzony po same uszy w poznawaniu mechanizmów otaczającej rzeczywistości, pasjonat fotografii mobilnej, nanotechnologii,kreator pomysłów spoza pudła. Wiąże przyszłość ze startupami i komercjalizacją badań naukowych. 

Paulina Wierzbicka

Paulina Wierzbicka

Choć została wykształcona do pracy z cyframi, uzyskując dyplom na kierunku "Ekonometria", zdecydowanie lepiej czuje się analizując poczynania ludzi. Właścicielka warszawskich biur coworkingowych “Noa Cowork”.

Martyna Tarnawska

Martyna Tarnawska

Przyszły menedżer kreatywny. Zafascynowana marketingiem narracyjnym, niestandardowym i sensorycznym. Rozbudza wszystkie swoje zmysły, aby czerpać ze swoich doświadczeń jak największą przyjemność. Wielbi Wielkie Piękno, Minimalizm i Futuryzm. Jest inicjatorką studenckiego projektu Sztuka SMART, studiuje zarządzanie kulturą i mediami oraz elektroniczne przetwarzanie informacji (HCI) na UJ w Krakowie i pracuje w agencji reklamowej.

Dorota Raczkiewicz

Dorota Raczkiewicz

Zakręcona mama trojga nastolatków, dziennikarka i szefowa Drużyny Szpiku. Od urodzenia obdarzona genem kierownika i działacza. "Żyj z całych sił - ilekolwiek ich masz" to  jej życiowe motto. 

Halina Cyber

Halina Cyber

Fanka mediów wszelakich, singielka z przekonania. Z wykształcenia matematyk, zawodowo - szef wszystkich szefów. Technokratka, która na bieżąco stara się śledzić wszelkie nowinki mobilnego świata. Lubi jabłka oraz brytyjskie seriale.

Anna Szubert

Anna Szubert

Jest pierwszym w Polsce certyfikowanym w USA Strategiem Personal Brandingu. Doradza firmom i osobom indywidualnym z zakresu budowania marki osobistej, kształtowania wizerunku, PR i protokołu biznesowego. Do grona jej klientów należą osoby ze świata sztuki, polityki, menedżerowie, przedsiębiorcy. Występuje jako prelegentka na wielu konferencjach, pisze artykuły do gazet biznesowych. Jest członkinią Stowarzyszenia Mówców Profesjonalnych – organizacji zrzeszającej najlepszych mówców motywacyjnych w Polsce oraz wykładowcą akademickim. Rok temu otrzymała statuetkę kobiety biznesu w konkursie organizowanym przez magazyn Businesswoman & Life, a w tym roku otrzymała nagrodę w plebiscycie Polskie Lwice Biznesu w kategorii rozwój osobisty.

Jakub Gumała

Jakub Gumała

Z firmy Gymrank: młody pasjonat sportu. Trener personalny, dietetyk, bloger, doradca żywieniowy. Jest chory na punkcie sportu i tą chorobą zaraża innych…

Kasia Jagiełło

Kasia Jagiełło

Wspiera przedsiębiorców w określaniu i realizacji ścieżki biznesu zgodnej z ich naturalnymi talentami. Buduje i wprowadza strategie rozwoju firm, które generują wzrost efektywności, poprawę komunikacji, zaufania i flow. Jej pasją jest praca z ludźmi, którzy chcą od życia „czegoś więcej”, podróżowanie oraz poznawanie świata i praw rządzących jego funkcjonowaniem.

Maciej Sulik

Maciej Sulik

Socjolog, który doszedł do wniosku, że duch mieszka w ciele. Próbował już niemal wszystkich form aktywności. W wiek średni wchodzi zakochany w kolarstwie, pływaniu i jodze, której jest instruktorem. Szczęśliwy tata dwóch synów.

Sylwia Sikorska i Honorata Lubiszewska

Sylwia Sikorska i Honorata Lubiszewska

Twórczynie audycji Siła Historii Kobiet emitowanej w radiopraga.pl, założycielki rocznej Akademii Marketingu Internetowego Embrace Your Life oraz Autorki programu Soul&Heart, którego emisja na kanale YouTube rusza jesienią 2015 roku. Marzycielki i szalone podróżniczki. Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych - odnajdą adres każdego, kto może pomóc im zainspirować jeszcze więcej kobiet.

W najnowszym numerze


 

Piszą dla nas

Karo Akabal

Karo Akabal

Alicja Janosz

Alicja Janosz

Miłosz Brzeziński

Miłosz Brzeziński

Marek Rożalski

Marek Rożalski

Joanna Maria Hawryluk

Joanna Maria Hawryluk

Dorota Raczkiewicz

Dorota Raczkiewicz

Jacek Rozenek

Jacek Rozenek

Martyna Tarnawska

Martyna Tarnawska